pro AUTOMOBILY

uváděné akumulátory jsou nejprodávanějšími typy na osobní i nákladní automobily

NA CO DÁVAT POZOR PŘI NÁKUPU AKUMULÁTORU ?

1/ Kupovat startovací baterii je nejlepší v prodejně, která je zaměřená na tento sortiment výrobků, nebo v síti autorizovaných prodejců konkrétní značky.

2/ Před koupi baterie si v návodu k použití u vozu ověřte, jakých elektrických parametrů u akumulátoru potřebujete (napětí, kapacita, startovací výkon).

3/ V odborné prodejně si nechte poradit, jaký typ akumulátoru je doporučován pro váš vůz a zda jeho parametry odpovídají daným požadavkům.

4/ Pokud prodejce tvrdí, že vám prodává bezúdržbovou baterii, požádejte ho o doložení takového tvrzení (manuál, zár.list, rekl.prospekt, katalog, . .)

5/ Přesvěčte se, podle jaké normy se udává startovací proud-evropské EN, německé DIN a americké SAE normy.Požadavky na měření dle jednotlivých norem se různí.

6/ Výběr optimalizujte podle obsahu motoru, výbavy vozu, způsobu jeho využívání a klimatických nároků prostředí.

UŽITEČNÉ RADY :

1/ Vždy zabezpečte vyváženou energetickou bilanci baterie jejím dostatečným dobíjením.

2/ Všechny kovové části by měli být po pevném spojení koncovek s konektory el.vodičů v motorovém prostoru zakonzervovány tenkou vrstvou vazelíny.

3/ Při průměrné četnosti a délce jízd vozem doporučujeme kontrolovat stav nabití akumulátoru )případně hustotu a výšku hladiny elektrolytuu baterií, kterých jde víko otevřít) minimálně po zimní a letní sezóně !